Ίντερ – Λάτσιο: Ο αποκλεισμός της Γιούβε άνοιξε την όρεξη

Ο χθεσινός αποκλεισμός της Γιουβέντους από την Αταλάντα αυξάνει κατακόρυφα τις πιθανότητες των υπολοίπων για κατάκτηση του φετινού Κυπέλλου.
inter lazio

Τελευταίο εισιτήριο για τα ημιτελικά του Κυπέλλου Ιταλίας. Νοκ άουτ αγώνας στο Μεάτσα. Σε περίπτωση ισοπαλίας ακολουθεί παράταση και αν χρειαστεί πέναλτι.

Τα προγνωστικά μου

Ίντερ – Λάτσιο: Goal/Goal (1.70)

Ανάλυση

Δεν νιώθει καθόλου άνετα πλέον η Ιντερ, αφού βλέπει τους διώκτες της στη μάχη της εξόδου του Τσάμπιονς Λιγκ να πλησιάζουν. Ελπίδες τίτλου δεν υπάρχουν και έτσι βλέπει το Κύπελλο ως τη μεγάλη ευκαιρία να εξιλεωθεί φέτος και να σηκώσει μια κούπα. Στον τελευταίο της αγώνα ηττήθηκε με 1-0 από την Τορίνο. Προβληματίζει η αφλογιστία του Ικάρντι. Κλειστό το πέταλο των φανατικών λόγω τιμωρίας. Λείπουν Φράι, Βρσάλικο και Κεϊτά. Θα παίξει με 4-3-3 ο Σπαλέτι έχοντας στην επίθεση τους Πολιτάνο, Καντρέβα και Ικάρντι.

Η Λάτσιο ακόμα δεν έχει ξεπεράσει την εντός έδρας ήττα από τη Γιουβέντους, αλλά κυρίως τον τρόπο με τον οποίο ηττήθηκε. Επαιξε φοβερή μπάλα στο πρώτο ημίχρονο, έκλεισε στα καρέ της την πρωταθλήτρια, προηγήθηκε, αλλά στο τελευταίο 20λεπτο έμεινε από δυνάμεις και υπέκυψε με 2-1. Ερχεται από τέσσερα διαδοχικά goal/goal. Τα τρία πιο πρόσφατα συνοδεύτηκαν από over. Δεν υπολογίζονται οι Κατάλντι, Λουκάκου και Φελίπε. Δεν αλλάζει το 3-5-2 με επιθετικό δίδυμο τους Καϊσέδο και Ιμόμπιλε.