Ο ηττημένος… χάνεται!

Ματς δίχως αύριο για ΟΦΗ και Ατρόμητο στο «Γεντί Κουλέ» στη μάχη των δύο ομάδων για την έκτη θέση.
ofi atromitos

Ένα ημίχρονο και μάλλον πολύ ήταν… Τόσο άντεξε ο ΟΦΗ στην Τούμπα κόντρα στον ΠΑΟΚ την προηγούμενη αγωνιστική, με τους Κρητικούς να κρατούν το μηδέν στο πρώτο 45λεπτο, αλλά κατόπιν να ακολουθεί κατηφόρα. Τελικό σκορ 4-0, με την ομάδα του Σίμου να παρουσιάζεται αμυντικά σαν σκόρπια διαδήλωση στο δεύτερο μισό της αναμέτρησης. Τέσσερα σερί ματς χωρίς νίκη, αλλά το ακόμα χειρότερο είναι ότι έχει μόλις μία στα τελευταία 9 ματς. Στα πέντε εξ αυτών δεν κατάφεραν να σημειώσουν και γκόλ, χάνοντας ένα πολύ καλό στοιχείο που χαρακτήριζε το παιχνίδι τους. Εκτός οι Κοροβέσης, Μαρινάκης, Σακόρ. Μέσα όλοι οι υπόλοιποι.

Με μια λέξη απλά «τραγικός». Από ήττα σε ήττα ο Ατρόμητος, που αποτελεί θαύμα ότι είναι ακόμα μέσα στον στόχο της εξάδας. Μετά την ήττα από τον Ολυμπιακό στο 90’ ακολούθησε το δεύτερο παιχνίδι Κυπέλλου κόντρα στον Άρη στο Περιστέρι. Μία από τα ίδια. Δέχθηκε γκολ πολύ νωρίς στο παιχνίδι, αφού είχε προλάβει πρώτα ο ίδιος να χάσει μία πολύ μεγάλη ευκαιρία και τελικά ηττήθηκε 1-0 από τους Θεσσαλονικείς και αποκλείστηκε. Ακόμα ένα ματς χωρίς νίκη, ακόμα ένα χωρίς γκολ, φτάνοντας στα 8 συνεχόμενα χωρίς να πετύχει κάποιο τέρμα. Λαϊκά δικαστήρια μετά το ματς με τον Άρη και το αποψινό ματς έχει μετατραπεί σε τελικό για παίκτες και προπονητή. Εκτός για τους Περιστεριώτες οι Χαρίσης, Γκάλο και Νταβιώτης.