Αργεντινή – Παραγουάη

Με την πλάτη στον τοίχο η Αργεντινή, θέλει οπωσδήποτε νίκη κόντρα στην Παραγουάη που επίσης ξεκίνησε με γκέλα.
argentinh paraguay

Ήττα στην πρεμιέρα για τον Μέσι και την παρέα του κι εδώ που τα λέμε δεν είναι ιδιαίτερα συνταρακτικό νέο. Η Αργεντινή μας έχει συνηθίσει τα τελευταία χρόνια σε τέτοιες προβληματικές εμφανίσεις. Παρά το αστείρευτο ταλέντο που υπάρχει στην ομάδα, στο χορτάρι βγαίνει κάτι εντελώς προβληματικό και κανείς δεν μπορεί να πει με βεβαιότητα τι φταίει. Παίκτες έρχονται και φεύγουν όμως τα προβλήματα παραμένουν. Ακόμα ένα παιχνίδι για τον Μέσι, ο οποίος ήταν ανύπαρκτος και φυσικά μετά το 1ο γκολ της Κολομβίας η Αργεντινή κατέρρευσε και ήταν σαν να μην υπάρχει καν μέσα στο γήπεδο και μοιραία ήρθε και το 2ο τέρμα από τους Κολομβιανούς. Ο τύπος και ο κόσμος άρχισε το κράξιμο και να επιρρίπτει ευθύνες και πλέον το κλίμα είναι για ακόμα μία φορά περίεργο. Πειραματίστηκε ο Σκαλόνι στην τελευταία προπόνηση και αναμένεται να δούμε αλλαγές.

Η Παραγουάη μπήκε δυνατά κόντρα στο Κατάρ, προηγήθηκε μόλις στο 5ο λεπτό με γκολ του Καρντόσο, όμως στη συνέχεια έριξε τον ρυθμό κι έδωσε χώρο στο Κατάρ το οποίο έβγαλε κάποιες φάσεις. Στις αρχές της επανάληψης ήρθε το 2-0 κι εκεί που πίστεψαν όλοι ότι το παιχνίδι κλείδωσε, το Κατάρ πείσμωσε, έβγαλε πάθος και με 2 γκολ σε 9 λεπτά ισοφάρισε σε 2-2 το οποίο έμελλε να είναι και το τελικό σκορ. Δεν το λες και ιδανικό ξεκίνημα, κόντρα σε μία ομάδα που είναι πρωτάρα στη διοργάνωση. Στενεύουν πλέον τα περιθώρια και η Παραγουάη χρειάζεται απόψε την νίκη κόντρα στη λαβωμένη Αργεντινή με το περίεργο κλίμα.