Κύπελλο Ελλάδας: Ξεχωρίζει το ΑΕΚ – ΠΑΟΚ

Ημέρα Κυπέλλου Ελλάδας η σημερινή (09/02), καθώς διεξάγονται οι τρεις από τις τέσσερις ρεβάνς των προημιτελικών! Ο Παναθηναϊκός έχει το πιο εύκολο-θεωρητικά-έργο απέναντι στην Αναγέννηση Καρδίτσας. Ο Ολυμπιακός και ο Παναιτωλικός στο Καραϊσκάκη θα λύσουν τις διαφορές τους. Σκορ πρώτου αγώνα 2-1 υπέρ της αγρινιώτικης ομάδας. Η μεγάλη μονομαχία θα γίνει στο ΟΑΚΑ (20:00). ΑΕΚ και ΠΑΟΚ ξεκινούν από το «μηδεν» καθώς ο αγώνας της Τούμπας είχε λήξει χωρις σκορ.

Η ΑΕΚ

Από εκείνο το 90λεπτο μεσολάβησαν αρκετά πράγματα. Η Ένωση μέτρησε δύο νίκες και δύο ήττες στο πρωτάθλημα, δίχως να ξεπεράσει την εσωστρέφεια που την χαρακτηρίζει εσχάτως. Μάλιστα, ακόμα και στο 3-0 επί του ουραγού Απόλλων Σμύρνης (1η νίκη εντός από τις 05/12), η αγωνιστική παρουσία της δεν ήταν η καλύτερη δυνατή, ιδιαίτερα στο πρώτο ημίχρονο.

ΑΕΚ – ΠΑΟΚ 1:2.55 – X:3.25 – 2:2.90 οι αποδόσεις στη Novibet |21+

Ο ΠΑΟΚ

Στον αντίποδα, ο «δικέφαλος του βορρά» συνέχισε την ανοδική πορεία. Πλέον, το αήττητο σερί του βρίσκεται στους 12 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις (10-2-0), όντας πλέον το απόλυτο φαβορί για την 2η θέση στην λίγκα. Στο τελευταίο χρονικά, κέρδισε με ανατροπή στο φινάλε τον Παναθηναϊκό (2-1), ανεβάζοντας ακόμα περισσότερο την ψυχολογία ενόψει της ρεβάνς.
Πάντως, αξίζει να σημειωθεί ότι το σύνολο του Ράζβαν Λουτσέσκου στο διάστημα που παραμένει αήττητο, έδωσε μόλις τρία ματς μακριά από την Θεσσαλονίκη. Μάλιστα, όλα απέναντι σε υποδεέστερους αντιπάλους (3/3 νίκες). Στην πιο πρόσφατη επίσκεψή του στο Λεκανοπέδιο, έχασε από τον Ατρόμητο.

Η πρόσφατη ιστορία

Όσον αφορά την ιστορία των μεταξύ τους αναμετρήσεων, ο ΠΑΟΚ παραμένει αήττητος στα 9 τελευταία! Στο διάστημα αυτό μετράει πέντε νίκες και τέσσερις ισοπαλίες, κρατώντας το μηδέν στην άμυνα σε τέσσερις περιπτώσεις.

ΑΕΚ – ΠΑΟΚ με combo bets και 0% γκανιότα*

Τα μέλη της Novibet μπορούν καθημερινά να βρουν προσφορές** για τα μεγάλα παιχνίδια και κορυφαίο πρόγραμμα ανταμοιβής**.

*ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΝΑΡΞΗ ΣΕ ΕΠΙΛΕΓΜΕΝΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ, ΜΕ ΤΗΝ ΕΙΔΙΚΗ ΕΝΔΕΙΞΗ