Η προσοχή στην Primera Division και στο Champions League

Σήμερα Τρίτη (27/08) στρέφουμε το ενδιαφέρον σε δύο αναμετρήσεις που αφορούν κορυφαίες διοργανώσεις. το πρωτάθλημα Ισπανίας και το Champions League. Για την 3η αγωνιστική η Μπαρτσελόνα αντιμετωπίζει στις 22:30 εκτός έδρας τη Ράγιο Βαγεκάνο, ενώ νωρίτερα, στις 22:00, Γαλατασαράι και Γιουνγκ Μπόις συγκρούονται για μια θέση στη League Phase του Champions League

Ραγιο Βαγεκάνο – Μπαρτσελόνα

Η σεζόν στην ισπανική Primera Division ξεκίνησε με μία νίκη και μία ισοπαλία για τη Ράγιο Βαγιεκάνο, καθώς στην πρεμιέρα επικράτησε με 2-1 επί της Ρεάλ Σοσιεδάδ και κατόπιν, ακολούθησε η λευκή ισοπαλία με τη Χετάφε, εκτός έδρας, με τους οικοδεσπότες να έχουν και τώρα δύσκολο έργο. Οι γηπεδούχοι έχουν δείξει θετικά στοιχεία στο ξεκίνημα της χρονιάς και καλούνται να συνεχίσουν στο ίδιο μονοπάτι.

Πριν από μερικές ημέρες η Μπαρτσελόνα με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι έκανε το 2/2 στη φετινή Primera Division, κερδίζοντας την Αθλέτικ Μπιλμπάο. Ο Πολωνός επιθετικός «λύτρωσε» για δεύτερο σερί ματς την ομάδα του και αναδείχθηκε σε κεντρικό πρόσωπο και αυτού του αγώνα.  Έχει προκύψει μεγάλο θέμα στο κέντρο της άμυνας των Καταλανών, αφού μετά τον Ρόναλντ Αραούχο, έχασαν και τον Αντρέας Κρίστενσεν. Όπως έγινε γνωστό, ο Δανός αμυντικός ταλαιπωρείται από τενοντοπάθεια.

Tο ενδεχόμενο να αναδειχθεί ισόπαλη η Μπαρτσελόνα με την Ράγιο Βαγιεκάνο προσφέρεται σε απόδοση 3.80 από την bet365   |21+

Γαλατασαράι – Γιουνγκ Μπόις

Η Γαλατασαράι έκανε μεγάλα και σημαντικά λάθη στο πρώτο ματς με τη Γιουνγκ Μπόις και το πλήρωσε αυτό, γνωρίζοντας την ήττα με 3-2. Οι Ελβετοί ήταν αυτοί που με το… καλημέρα έδειξαν να είναι σε καλύτερη κατάσταση και προηγήθηκαν με 2-0 στο πρώτο μέρος χάρη σε δύο γκολ του Ζοέλ Μοντέιρο, όμως στην επανάληψη, η Γαλατασαράι ισοφάρισε με δύο τέρματα του Μπατσουαγί μέσα σε μόλις πέντε λεπτά (75’ και 80’) για να αλλάξει τα έως τότε δεδομένα.  Ο Ούγκρινιτς διαμόρφωσε από τη λευκή βούλα το τελικό 3-2 που αφήνει τα πάντα ανοικτά με φόντο τη ρεβάνς τώρα στην Τουρκία

Η Γιουνγκ Μπόις δεν εκμεταλλεύτηκε το βήμα που είχε κάνει και δεν στάθηκε στο ύψος των περιστάσεων στην επανάληψη, κάτι που έδωσε τη δυνατότητα στους Τούρκους να «πατήσουν» στην ποιότητα συγκεκριμένων παικτών τους και να βρουν τις «απαντήσεις», για να μείνουν ακόμη ζωντανοί στο… κόλπο της πρόκρισης.

Γαλατασαράι – Γιουνγκ Μπόις: Το ενδεχόμενο να προκύψει ένα over 2.5 στην εν λόγω αναμέτρηση προσφέρεται σε απόδοση 1.44 από την bet365    |21+