Αμβούργο – Στουτγάρδη

Υποψιασμένη αναμένεται απόψε η Στουτγάρδη, για να μην την πατήσει όπως στο πρωτάθλημα.
hsv stuttgart

Πριν απο μερικά 24ωρα το Αμβούργο έκανε επίδειξη δύναμης κόντρα στην Στουτγάρδη κι επικράτησε με το εμφατικό 6-2. Η εμφάνιση της ομάδας του Χένινγκ ήταν εξαιρετική, με τους γηπεδούχους να εκμεταλλεύονται στο έπακρο τα αμυντικά λάθη των αντιπάλων και να σκοράρει εν τέλει 6 τέρματα. Το Αμβούργο αποδείχτηκε τρομερά αποτελεσματικό στην αναμέτρηση, καθώς με 14 μόλις ευκαιρίες πέτυχε 6 τέρματα. Η Στουτγάρδη βέβαια είχε ακυρωθέν γκολ με το σκορ να είναι στο 4-2 κι εκεί η αναμέτρηση θα μπορούσε να έχει πάρει εντελώς διαφορετική τροπή.

Βαριά ήττα υπέστη η Στουτγάρδη κόντρα στο Αμβούργο, σε μία συνάντηση που ομάδα και κόσμος θέλουν γρήγορα να αφήσουν πίσω τους. Από το ημίχρονο το Αμβούργο είχε πάρει διαφορά, με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια με σκορ 3-1. Ακόμα ένα γκολ στην επανάληψη για το Αμβούργο και η Στουτγάρδη άρχισε να ανεβαίνει μετά το 4-1. Δεν κατάφερε βέβαια τίποτα τρομερό. Είδε ένα γκολ της στο 4-2 να ακυρώνεται με τη βοήθεια του VAR και στη συνέχεια υπέπεσε ξανά σε αμυντικά λάθη, δεχόμενη ακόμα 2 γκολ. Απόψε έχει ευκαιρία να αντιδράσει, και πραγματικά θα είναι εντελώς τραγικό αν κάνει ξανά τα ίδια λάθη και χάσει με μεγάλο σκορ.