Βερμούδες – Νικαράγουα

Ματς ουραγών για το δεύτερο όμιλο του Gold Cup.
Bermuda vs Nicaragua Betting Tip and Prediction

Μπορεί μέχρι στιγμής οι Βερμούδες να μην έχουν καταφέρει να πάρουν βαθμό στον όμιλο, όμως έχουν παλέψει και τα δύο ματς πετυχαίνοντας μάλιστα και γκολ σε κάθε ένα από αυτά. Στο τελευταίο της παιχνίδι γνώρισε την ήττα με 2-1 από την ανώτερη Κόστα Ρίκα, δείχνοντας καθαρά σημάδια απειρίας. Βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-0 στο 54′ και παρά το γεγονός ότι πέντε λεπτά αργότερα μείωσε με γκολ πέναλτι τελικά δεν κατάφερε να πάρει κάτι παραπάνω. Σήμερα απλά θα κυνηγήσει τους παρθενικούς της βαθμούς στη διοργάνωση απέναντι σε μία ομάδα με τον ίδιο στόχο. Ο κόουτς Λάιτμπουρν δεν αντιμετωπίζει προβλήματα εν όψει της αναμέτρησης.

Από την άλλη μεριά, η Νικαράγουα προέρχεται και αυτή από τη δεύτερη ήττα της στον όμιλο, αυτή τη φορά με 2-0 από την Αϊτή. Παρά το γεγονός ότι η ομάδα του Ντουάρτε δεν δέχτηκε ιδιαίτερη πίεση από την αντίπαλό της στο πρώτο ημίχρονο βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-0 χωρίς να μπορέσει να αντιδράσει μέχρι το τέλος. Απόψε παίζει και αυτή για τους πρώτους βαθμούς στη διοργάνωση, αλλά και γενικά στο Gold Cup, όπου μετράει οχτώ ήττες σε ισάριθμα ματς. Στα αγωνιστικά, εκτός θα μείνουν οι μέσοι Μοντενέγκρο και Μάρλον Λόπες και ο φορ Τσαβαρία.