chat
Πρόγραμμα Μουντιάλ 2018
Στις 14/6 ξεκινάει το Μουντιάλ με τον αγώνα Ρωσία - Σαουδική Αραβία και τελειώνει στις 15/7 με τον Μεγάλο Τελικό.
Programma mundial 2018

Για ένα μήνα (15/6 έως 15/7) θα μας κρατήσει συντροφιά το Μουντιάλ της Ρωσίας. Μιλάμε για το γεγονός που κάθε ποδοσφαιρόφιλος περιμένει, ώστε να θαυμάσει τους μεγαλύτερους αστέρες στον κόσμο. Δυστυχώς δεν συμμετέχει η Ελλάδα, η οποία αποκλείστηκε στα μπαράζ.

Στη μεγάλη ποδοσφαιρική γιορτή, θα λάβουν μέρος 32 ομάδες και στην πρώτη φάση έχουν δημιουργηθεί οκτώ όμιλοι των τεσσάρων ομάδων. Οι πόλεις της Ρωσίας που θα φιλοξενήσουν τη διοργάνωση είναι οι εξής: Μόσχα, Γεκατερίνενμπουργκ, Αγ. Πετρούπολη, Ροστόφ, Σαμάρα, Βόλγκογκραντ, Σότσι, Καζάν, Σαράνσκ, Καλίνινγκραντ και Νίζνι.

Φυσικά, θα καταγράφονται και τα αποτελέσματα του Μουντιάλ, τα οποία θα ενημερώνονται αμέσως μετά το τέλος των αγώνων, ώστε να μπορείτε να ανατρέξετε εύκολα και γρήγορα.

Έχεις ένστικτο για το νικητή του Μουντιάλ; Δες τις αποδόσεις (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)!

Το πρόγραμμα του Μουντιάλ 2018 έχει ως εξής:

Όμιλος Πόλη Ημ/νία Ώρα Αγώνας Αποτέλεσμα
Α' Μόσχα 14-Ιουν 18:00 Ρωσία - Σ.Αραβία
Α' Γεκατέρινμπουργκ 15-Ιουν 21:00 Αίγυπτος - Ουρουγουάη
Α' Αγία Πετρόπουλη 19-Ιουν 21:00 Ρωσία - Αίγυπτος
Α' Ροστόφ 20-Ιουν 18:00 Ουρουγουάη - Σ.Αραβία
Α' Σαμάρα 25-Ιουν 17:00 Ουρουγουάη - Ρωσία
Α' Βόλγκογκραντ 25-Ιουν 17:00 Σ.Αραβία - Αίγυπτος
Β' Αγία Πετρούπολη 15-Ιουν 18:00 Μαρόκο - Ιράν
Β' Σότσι 15-Ιουν 21:00 Πορτογαλία - Ισπανία
Β' Μόσχα 20-Ιουν 15:00 Πορτογαλία - Μαρόκο
Β' Καζάν 20-Ιουν 21:00 Ιράν - Ισπανία
Β' Σαράνσκ 25-Ιουν 21:00 Ιράν - Πορτογαλία
Β' Καλίνιγκραντ 25-Ιουν 21:00 Ισπανία - Μαρόκο
Γ' Καζάν 16-Ιουν 13:00 Γαλλία - Αυστραλία
Γ' Σαράνσκ 16-Ιουν 19:00 Περού - Δανία
Γ' Γεκατέρινμπουργκ 21-Ιουν 18:00 Γαλλία - Περού
Γ' Σαμάρα 21-Ιουν 15:00 Δανία - Αυστραλία
Γ' Μόσχα 26-Ιουν 17:00 Δανία - Γαλλία
Γ' Σότσι 26-Ιουν 17:00 Αυστραλία - Περού
Δ' Μόσχα 16-Ιουν 16:00 Αργεντινή - Ισλανδία
Δ' Καλίνιγκραντ 16-Ιουν 22:00 Κροατία - Νιγηρία
Δ' Νίζνι 21-Ιουν 21:00 Αργεντινή - Κροατία
Δ' Βόλγκογκραντ 22-Ιουν 18:00 Νιγηρία - Ισλανδία
Δ' Αγία Πετρούπολη 26-Ιουν 21:00 Νιγηρία - Αργεντινή
Δ' Ροστόφ 26-Ιουν 21:00 Ισλανδία - Κροατία
Ε' Σαμάρα 17-Ιουν 15:00 Κόστα Ρίκα - Σερβία
Ε' Ροστόφ 17-Ιουν 21:00 Βραζιλία - Ελβετία
Ε' Αγία Πετρούπολη 22-Ιουν 15:00 Βραζιλία - Κόστα Ρίκα
Ε' Καλίνιγκραντ 22-Ιουν 21:00 Σερβία - Ελβετία
Ε' Μόσχα 27-Ιουν 21:00 Σερβία - Βραζιλία
Ε' Νίζνι 27-Ιουν 21:00 Ελβετία - Κόστα Ρίκα
ΣΤ' Μόσχα 17-Ιουν 18:00 Γερμανία - Μεξικό
ΣΤ' Νίζνι 18-Ιουν 15:00 Σουηδία - Ν. Κορέα
ΣΤ' Σότσι 23-Ιουν 21:00 Γερμανία - Σουηδία
ΣΤ' Ροστόφ 23-Ιουν 18:00 Ν. Κορέα - Μεξικό
ΣΤ' Καζάν 27-Ιουν 17:00 Ν. Κορέα - Γερμανία
ΣΤ' Γεκατέρινμπουργκ 27-Ιουν 17:00 Μεξικό - Σουηδία
Ζ' Σότσι 18-Ιουν 18:00 Βέλγιο - Παναμάς
Ζ' Βόλγκογκραντ 18-Ιουν 21:00 Τυνησία - Αγγλία
Ζ' Μόσχα 23-Ιουν 15:00 Βέλγιο - Τυνησία
Ζ' Νίζνι 24-Ιουν 15:00 Αγγλία - Παναμάς
Ζ' Καλίνιγκραντ 28-Ιουν 21:00 Αγγλία - Βέλγιο
Ζ' Σαράνσκ 28-Ιουν 21:00 Παναμάς - Τυνησία
Η' Μόσχα 19-Ιουν 18:00 Πολωνία - Σενεγάλη
Η' Σαράνσκ 19-Ιουν 15:00 Κολομβία - Ιαπωνία
Η' Γεκατέρινμπουργκ 24-Ιουν 18:00 Ιαπωνία - Σενεγάλη
Η' Καζάν 24-Ιουν 21:00 Πολωνία - Κολομβία
Η' Βόλγκογκραντ 28-Ιουν 17:00 Ιαπωνία - Πολωνία
Η' Σαμάρα 28-Ιουν 17:00 Σενεγάλη - Κολομβία

Η φάση των 16

Όμιλος Πόλη Ημ/νία Ώρα Αγώνας Αποτέλεσμα
49. Καζάν 30-Ιουν 17:00 1ος Γ' ομίλου - 2ος Δ' όμίλου
50. Σότσι 30-Ιουν 21:00 1ος Α' ομίλου - 2ος Β' ομίλου
51. Μόσχα 1-Ιουλ 17:00 1ος Β' ομίλου - 2ος Α' ομίλου
52. Νίζνι 1-Ιουλ 21:00 1ος Δ' ομίλου - 2ος Γ' ομίλου
53. Σαμάρα 2-Ιουλ 17:00 1ος Ε' ομίλου - 2ος ΣΤ' ομίλου
54. Ροστόφ 2-Ιουλ 21:00 1ος Ζ' ομίλου - 2ος Η' ομίλου
55. Αγιά Πετρούπολη 3-Ιουλ 17:00 1ος ΣΤ' ομίλου - 2ος Ε' ομίλου
56. Μόσχα 3-Ιουλ 21:00 1ος Η' ομίλου - 2ος Ζ' ομίλου

Προημιτελικοί

Όμιλος Πόλη Ημ/νία Ώρα Αγώνας Αποτέλεσμα
57. Νίζνι 6-Ιουλ 17:00 Νικητής 49 - Νικητής 50
58. Καζάν 6-Ιουλ 21:00 Νικητής 53 - Νικητής 54
59. Σαμάρα 7-Ιουλ 17:00 Νικητής 55 - Νικητής 56
60. Σότσι 7-Ιουλ 21:00 Νικητής 51 - Νικητής 52

Ημιτελικοί

Όμιλος Πόλη Ημ/νία Ώρα Αγώνας Αποτέλεσμα
61. Αγία Πετρούπολη 10-Ιουλ 17:00 Νικητής 57 - Νικητής 58
62. Μόσχα 11-Ιουλ 21:00 Νικητής 59 - Νικητής 60
63. Αγία Πετρούπολη 14-Ιουλ 17:00 Ηττημένος 61 - Ηττημένος 62
64. Μόσχα 15-Ιουλ 18:00 Νικητής 61 - Νικητής 62

Egypt team big

Μουντιάλ 2018: Το ρόστερ της Αιγύπτου

Wise13:15

Ολη ομάδα δουλεύει για τον Μοχάμεντ Σαλάχ, που βρίσκεται στα… ντουζένια του και διανύει την καλύτερη χρονιά της καριέρας του. Εντονο το… αγγλικό στοιχείο στην ομάδα με επτά παίκτες να αγωνίζονται στο νησί…περισσότερα

Apodoseis mundial 2018

Αποδόσεις για Μουντιάλ 2018: Νικητής

Xanthos12:05

Κι αυτό γιατί καθημερινά αλλά ειδικά μετά την έναρξη των αγώνων του Παγκοσμίου Κυπέλλου οι υφιστάμενες αποδόσεις θα αναδιαμορφωθούν ανάλογα με την αγωνιστική εικόνα των ομάδων. Αυτή τη στιγμή πρώτο φαβορί για την κατάκτηση του βαρύτιμου τροπαίου είναι βάσει αποδόσεων η Βραζιλία…περισσότερα

Russia team big

Μουντιάλ 2018: Το ρόστερ της Ρωσίας

Wise11:30

Προσπάθησε να δώσει όσο γίνεται πιο δυνατά ματς προετοιμασίας η διοργανώτρια Ρωσία, αλλά το πρόσωπό της ήταν κακό με αποκορύφωμα τις κολλητές τριάρες από Ισπανία, Βραζιλία και Γαλλία…περισσότερα