Με όπλο τον κόσμο τους ΑΕΚ και Πας Γιάννενα

Συνεχίζει η δράση στα γήπεδα της Super League με την 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος να ξεκινάει εχθές με την αναμέτρηση Ιωνικός – Λεβαδειακός. Σήμερα η ΑΕΚ φιλοξενεί τον Βόλο (21:30) στο ουδέτερο γήπεδο της Ριζούπολης ενώ ο Πας Γιάννενα λίγο νωρίτερα (20:00) τη Λαμία στους Ζωσιμάδες. Μένει να δούμε αν οι ομάδες θα είναι σε καλή βραδιά αποδίδοντας καλό ποδόσφαιρο και πλούσιο θέαμα.

ΑΕΚ – Βόλος ΝΠΣ

Το 3-0 επί της Λαμίας στην πρεμιέρα μοίρασε χαμόγελα στον κόσμο της ομάδας. Ο δικέφαλος που δεν συμμετείχε φέτος στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις είχε τον χρόνο να προετοιμαστεί καλύτερα για το ελληνικό πρωτάθλημα. Σίγουρα ο Αλμέιδα είχε την πολυτέλεια να συγκεντρωθεί στον μεγάλο στόχο που δεν είναι άλλος από το πρωτάθλημα. Η ομάδα δεν θα αγωνιστεί στην “Αγιά Σοφιά¨ απόψε καθώς μικρές καθυστερήσεις στην ολοκλήρωση των εργασιών έφεραν τα πάνω κάτω στον προγραμματισμό των διοικούντων. Δεν αντιμετωπίζει προβλήματα τραυματισμών και θα παραταχθεί πιθανότατα με την ίδια ενδεκάδα της πρεμιέρας. Επιστρέφει στην αποστολή ο Γκατσίνοβιτς για την ΑΕΚ. Αξίζει να σημειωθεί πως η Ένωση δεν έχει δεχθεί τέρμα στις 3 τελευταίες αναμετρήσεις της.

ΑΕΚ – Βόλος ΝΠΣ στο Goal – Goal με απόδοση 2.10 στη Novibet| 21+

Ο Βόλος έχασε το τρίποντο στην πρεμιέρα κυριολεκτικά στο νήμα. Δέχθηκαν το γκολ της ισοφάρισης στο 8ο λεπτό των καθυστερήσεων και έμεινα στο 3-3 με τον Αστέρα Τρίπολης. Μία καλή εμφάνιση στην πρώτη αγωνιστική του πρωταθλήματος που δεν οδήγησε ωστόσο στο τρίποντο. Απόψε θέλουν να ρεφάρουν το στραβοπάτημα της πρεμιέρας. Είναι μία επιθετική ομάδα που δείχνει σε κάθε ευκαιρία την επαφή της με τα αντίπαλα δίχτυα. Δεν αγωνίζεται σήμερα ο Μπαριέντος. Αν και είναι το αουτσάιντερ απόψε δεν θα πρέπει να τους ξεγράφουμε εξαρχής. Στα αξιοσημείωτα το γεγονός ότι ο Βόλος μετράει 4 νίκες στα 5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια ανεξαρτήτου έδρας.

ΑΕΚ – Βόλος ΝΠΣ   1: 1.20   x:7.00  2: 13.00 από τη Bet365| 21+

Πας Γιάννενα – Πας Λαμία

Εξαιρετικά ενδιαφέρουσα αναμέτρηση απόψε στο Ζωσιμάδες των Ιωαννίνων. Ο τοπικός Πας υποδέχεται τη Λαμία και φιλοδοξεί να πάρει το πρώτο του τρίποντο στο φετινό πρωτάθλημα. Στην πρεμιέρα κόντραραν αρκετά εκτός έδρας τον Ολυμπιακό αλλά στο δεύτερο ημίχρονο έμειναν από δυνάμεις. Σήμερα έχουν απέναντί τους μία ομάδα στα μέτρα τους και με τον κόσμο στο πλευρό τους μπορούν να πάρουν το ροζ φύλλο αγώνα. Εκτός αποστολής οι Κύρκος, Αθανασίου,  Τσάβος, Ρίζος, Φαφανά και ο τραυματίας Λέο για τους γηπεδούχους που θέλουν από το ξεκίνημα ένα γρήγορο γκολ.

Η Λαμία έχασε πέναλτι κόντρα στην ΑΕΚ και την ευκαιρία να ανοίξει το σκορ στο παιχνίδι. Η συνέχεια άνηκε στους φιλοξενούμενους που δίκαια πήραν το τρίποντο χάρη στον εξαιρετικό Αραούχο. Κόντρα στον Πας περιμένω σίγουρα ένα πιο κλειστό παιχνίδι. Θέλουν να φύγουν από την Ήπειρο με βαθμό ή βαθμούς στις αποσκευές τους και έχουν την εμπειρία να το πράξουν. Ούτε σε αυτό το ματς έχουμε σημαντικές απουσίες για την ομάδα της Λαμίας. Αν και η προϊστορία των τελευταίων χρόνων δεν δείχνει φαβορί, μάλλον ο άσσος κρατάει ένα μικρό προβάδισμα.

Πας Γιάννενα – Πας Λαμία   1: 1.95  x: 3.30  2: 4.25 από τη Stoiximan |21+

ΟΙ ΑΠΟΔΟΣΕΙΣ ΜΠΟΡΕΊ ΝΑ ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΘΟΥΝ ΑΝΑ ΠΑΣΑ ΣΤΙΓΜΗ

21+| ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ:ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ.