Προχώρησαν με νίκες οι «μεγάλοι»

Pavlokous8 Δεκεμβρίου2019

Χωρίς εκπλήξεις η πρώτη μέρα της 13ης αγωνιστικής της Σούπερ Λιγκ, καθώς ΠΑΟΚ, ΑΕΚ και Ολυμπιακός επιβλήθηκαν κόντρα σε Ξάνθη, Πανιώνιο και Παναιτωλικό.

Μακριά από εκπλήξεις έμειναν ΠΑΟΚ, ΑΕΚ και Ολυμπιακός στα ματς που άνοιξαν τη 13η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ.

Αρχικά, ο ΠΑΟΚ επικράτησε πολύ δύσκολα της Ξάνθης με 2-0 σε ένα ματς που κρίθηκε από την ποιότητα του Ντιέγκο Μπίσεσβαρ. Ο Ολλανδός που πέρασε αλλαγή στην αναμέτρηση άνοιξε το σκορ 80’ και στο 88’ προσέφερε την ασίστ στον Κρέσπο, που με κεφαλιά.

Πολύ εύκολο το έργο της ΑΕΚ κόντρα στον Πανιώνιο στο ΟΑΚΑ, καθώς υπό το βλέμμα του Μάσιμο Καρέρα, οι «κιτρινόμαυροι» επέστρεψαν στις νίκες και επιβλήθηκαν με 5-0. Χατ-τρικ πέτυχε ο Νέλσον Ολιβέιρα, ενώ Βέρντε και Μάνταλος πέτυχαν τα άλλα δύο γκολ για την ομάδα τους. ####

Τέλος, ο Ολυμπιακός «καθάρισε» από το πρώτο ημίχρονο τον Παναιτωλικό στο Αγρίνιο, καθώς το 3-0 διαμόρφωσε από το 45λεπτο. Μόλις στο 5’ ο Ποντένσε έκανε το 1-0, με τον Ελ Αραμπί να πετυχαίνει δύο γκολ στο 41’ και στο 45’+1’, διαμορφώνοντας το τελικό σκορ.

Δείτε εδώ τη βαθμολογία της Σούπερ Λιγκ όπως έχει διαμορφωθεί.