Έμεινε όρθιος στο Περιστέρι!

Στις καθυστερήσεις ο ΠΑΟΚ κατάφερε να φύγει με τη νίκη από την έδρα του Ατρομήτου.

Μίλησε η καρδιά του πρωταθλητή!

O ΠΑΟΚ με γκολ του Κρέσπο στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων κατάφερε να φύγει με τη νίκη 3-2 από την έδρα του Ατρόμητου, κάνοντας έτσι το απόλυτο 3/3.

Όλα έδειχναν ότι το παιχνίδι θα ήταν… περίπατος για τους νταμπλούχους Ελλάδας, οι οποίοι προηγήθηκαν νωρίς 2-0 με τέρματα του Πέλκα και του Μάτος. Με αυτό το σκορ πήγαν οι δύο ομάδες στα αποδυτήρια και τίποτα δεν έδειχνε να αλλάζει.

Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι κατάφεραν ωστόσο να ισοφαρίσουν με τέρματα του Βέλλιου και του Μανούσου, δίνοντας νέο ενδιαφέρον στην αναμέτρηση.

Στο 88′ ήρθε η… προειδοποιητική βολή για τον ΠΑΟΚ, ο οποίος με τον Βαρέλα σκόραρε, όμως τελικά ο VAR του πήρε τη χαρά, καθώς ήταν οριακά εκτεθειμένος. Τέσσερα λεπτά αργότερα, όμως, ήρθε ο Κρέσπο, ο οποίος αυτήν τη φορά από κανονική θέση έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και τους φιλάθλους της ομάδας στα… ουράνια.

Δες εδώ πως διαμορφώνονται οι αποδόσεις για τον πρωταθλητή Ελλάδας! (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)