Κι αν τους κάτσει;

Ματς με φόντο ακόμα και την εξάδα στην πόλη της Φθιώτιδας ανάμεσα στην τοπική Λαμία και την ΑΕΛ.
lamia ael

Πήγε για το κόλπο-γκρόσο στον Βόλο η Λαμία, αλλά παρά τη σωστή λογική που είχε, δεν τα κατάφερε και επέστρεψε με άδεια χέρια. Έκλεισε καλά αμυντικά στο πρώτο ημίχρονο, έψαξε την κόντρα σε ένα μεγάλο γήπεδο που βολεύει αυτή τη λογική των αντεπιθέσεων, είχε μία μεγάλη ευκαιρία στο πρώτο ημίχρονο, την οποία όμως τη σπατάλησε. Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου δέχθηκε το γκολ στο 49’, επιτέθηκε για να βρει την ισοφάριση, αλλά περισσότερο κινδύνευσε με το 2-0. Τελικά ήρθε η ήττα με 1-0. Μεσοβδόμαδα είχε ματς Κυπέλλου κόντρα στον Ολυμπιακό και κατάφερε να κρατήσει το 0-0 και έχει ακόμα κάποιες ελπίδες. Εκτός οι Πλιάτσικας, Μπάχανακ, Τσούκαλος, Επασί.

Ταξίδεψε στην Κρήτη για την εκτός έδρας αναμέτρηση κόντρα στον ΟΦΗ με στόχο τον βαθμό της ισοπαλίας και τελικά η αποστολή εξετελέσθη. Η ΑΕΛ παίζοντας με πολλούς παίκτες πίσω από την μπάλα κατάφερε να πάρει το 0-0 σε μία πολύ δύσκολη έδρα και έτσι παραμένει βαθμολογικά ζωντανή για το πλασάρισμά της στην εξάδα. Σε πολύ καλή κατάσταση ο τερματοφύλακάς της, Κρίστινσον. Παρ’ όλα αυτά, η ΑΕΛ δεν είναι καλά, αφού έχει μόλις μία νίκη στα τελευταία 10 ματς. Εμπόδιο στις βλέψεις της για εξάδα αποτελεί το επόμενο ματς, καθώς αντιμετωπίζει τον ΠΑΟΚ. Εκτός εν όψει του αποψινού είναι οι Μόρας, Μιλοσάβλιεβιτς, Μπούτος, Μασούρας, Ασούμπρε, Γκόλιας, Στάνκοβιτς, Γκοΐκοβιτς.