Ένωση Παραλιμνίου – ΑΠΟΕΛ

Ξεκάθαρο φαβορί ο ΑΠΟΕΛ που θέλει να ξεπλύνει την ήττα από την Ντουντελάνζ.
paralimni apoel

Εντός έδρας ήττα από την Ανόρθωση για την Ένωση Παραλιμνίου με 2-1. Πολύ κακή απόδοση στο πρώτο ημίχρονο και καμία ευκαιρία μπροστά στην εστία των φιλοξενούμενων με αποτέλεσμα η πιο ποιοτική Ανόρθωση να βάλει το γκολ στο 45’. Στο δεύτερο ημίχρονο δεν γινόταν να παίξει χειρότερα, ισοφάρισε στο 66’, αλλά είχε κακή αντίδραση και δύο λεπτά αργότερα ο Νίκος Καλτσάς, γνωστός από τη θητεία του σε Βέροια, Παναθηναϊκό και Αστέρα Τρίπολης, διαμόρφωσε το τελικό 2-1. Παραμένει, λοιπόν, χωρίς βαθμό στο πρωτάθλημα, έπειτα από τρεις αναμετρήσεις. Σημαντική η επιστροφή του έμπειρου και ποιοτικού, Ουντόζι.

Τραγική έως και εμφάνιση… παιδικής ομάδας από τον ΑΠΟΕΛ στην πρεμιέρα του Γιουρόπα Λιγκ με αποτέλεσμα να καταφέρει όχι απλά να ηττηθεί από την Ντουντελάνζ από το Λουξεμβούργο, αλλά να δεχθεί και τέσσερα γκολ. Στο 51’ ήταν πίσω στο σκορ με 2-0, το γύρισε μέσα σε τέσσερα λεπτά (54’-58), ωστόσο δεν κράτησε το προβάδισμα και μάλιστα έχασε δεχόμενος άλλα δύο γκολ στο 71’ και το 82’. Μία αγωνιστική έχει προλάβει να παίξει στο πρωτάθλημα, έχοντας νικήσει πολύ εύκολα την ΑΕ Λεμεσού με 3-0. Καλό νέο η επιστροφή του αμυντικού, Σάβιτς, ενώ εκτός επιλογών έμεινε ο Σάββας Γκέντσογλου.