Βαλέτα – Ντουντελάνζ

Δεύτερος αγώνας για τον πρώτο προκριματικά γύρο του Champioons League.
valleta dudelange

Της αξίζουν πολλά συγχαρητήρια, γιατί αν και γνωρίζει την κατάστασή της και το επίπεδό, έδειξε αποφασισμένη και δυνατό χαρακτήρα στο πρώτο ματς με την Ντουντελάνζ. Έμεινε πίσω στο σκορ και μάλιστα στο πρώτο ημίχρονο δέχθηκε δύο γκολ. Τελικά, αφού όπως είπαμε δεν παράτησε το ματς, κατάφερε να επιστρέψει στη διεκδίκησή του αγώνα στο 64’ και μάλιστα βρήκε και την ισοφάριση στο 70’, διαμορφώνοντας το τελικό 2-2. Αποβλήθηκε και φυσικά δεν παίζει ο Ρόουεν Μουστάτ.

Μεγάλη γκέλα για την Ντουντελάνζ, αφού μπορεί στο πρώτο ημίχρονο να προηγήθηκε με άνεση 2-0, αλλά οι φιλοξενούμενοι μπόρεσαν να σοκάρουν τους αντιπάλους τους και με δύο γκολ σε μικρό χρονικό διάστημα. Τελικό αποτέλεσμα 2-2, με τη Βαλέτα φυσικά να πετυχαίνει ένα πάρα πολύ μεγάλο αποτέλεσμα, που της δίνει και δικαίωμα στο όνοα. Προφανώς τώρα θα πάει στο Λουξεμβούργο για να δώσει ό,τι έχει για το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα. Η πρόκληση που της παρουσιάζεται είναι ανεπανάλτη.