Για την νίκη θα παλέψει η Εθνική U19 εναντίον της Ισπανίας U19

Τον δεύτερό της αγώνα δίνει η Εθνική Ελλάδας U19 σήμερα Παρασκευή (07/07,  19:00). Αντίπαλός της η αντίστοιχη ομάδα U19 της Ισπανίας. Η αναμέτρηση είναι κρίσιμη καθώς η Ελλάδα προέρχεται από ήττα και μια νέα απώλεια ίσως ισοδυναμεί με αποκλεισμό από την πρόκριση.

Η κατάσταση στην Ελλάδα U19

Μόνο ικανοποιητική δεν θα μπορούσε να χαρακτηριστεί η εμφάνιση της Εθνικής U19 στην πρεμιέρα. Με αντίπαλο τη Νορβηγία ήδη στο ημίχρονο έχανε με 5-0. Στο δεύτερο, με κατάλληλες κινήσεις του προπονητή Τάσου Θέου, η ανύπαρκτη ως τότε άμυνα λειτούργησε πιο αποτελεσματικά. Η επίθεση πέτυχε μεν 4 τέρματα διαμορφώνοντας  το τελικό 5-4, τα τρία όμως σημειώθηκαν μετά το ’80 δείχνοντας και μια επιπολαιότητα από τη μεριά των Νορβηγών. Τα δύο γκόλ σημείωσε ο Τζίμας ο οποίος μπήκε ως αλλαγή.

Δύσκολο το έργο της ελληνικής ομάδας απόψε, απαιτείται συγκέντρωση, καθαρό μυαλό και προσπάθεια με το 100%  των ψυχικών και σωματικών δυνατοτήτων.

Θα βοηθήσει κι η επιστροφή από τιμωρία των Κεραμίτση και Σμυρλή.

Ελλάδα U19  –  Ισπανία U19     1: 7,50  –  Χ: 4,50  –  2: 1,36     οι αποδόσεις στην Bet365    |21+

Η κατάσταση στην Ισπανία U19

Η Ισπανία επιβεβαίωσε τον τίτλο του φαβορί στην 1η αγωνιστική νικώντας με 2-1 την Ισλανδία. Ειχε ευκαιρίες να διευρύνει το σκορ το οποίο μέχρι το ’90 ήταν στο 2-0. Δέχτηκε το γκόλ των Ισλανδών στις καθυστερήσεις.

Η ομάδα του Χοσέ Λάνα βρίσκεται σε εξαιρετική φόρμα και στόχο έχει την κατάκτηση  του φετινού Euro U19. Στους πέντε τελευταίους αγώνες έχει σημειώσει ισάριθμες νίκες. Οι τρεις εκ των οποίων ήταν με 4-0.

Στη διάθεση του προπονητή Λάνα το σύνολο των παικτών.

21+ | Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 1114 | Υπεύθυνο Παιχνίδι | *Ισχύουν όροι και προϋποθέσεις