Champions League : Παναθηναϊκός – Μπράγκα

Champions League :  Παναθηναϊκός – Μπράγκα

Μια ιστορική μάχη δίνει ο Παναθηναϊκός σήμερα Τρίτη (29/08) στο ΟΑΚΑ. Πρόκειται για τον επαναληπτικό της φάσης των playoff απέναντι στην Μπράγκα Αν προκριθεί αυτό θα σημάνει και την επιστροφή του «τριφυλλιού» στους ομίλους του Champions League μετά από 12 χρόνια. Για να το πετύχει χρειάζεται να ανατρέψει την ήττα με 2-1 του πρώτου αγώνα στην Πορτογαλία.

Για τον Παναθηναϊκό

Μεγάλες ελπίδες δίνει στην ομάδα του Ιβάν Γιοβάνοβιτς το γκολ στις καθυστερήσεις του Μαντσίνι. Ως εκείνη τη στιγμή το σκορ ήταν 2-0 υπέρ της Μπράγκα παρ’όλο που δεν αντικατόπτριζε τη διαφορά των δύο ομάδων.

Την περασμένη αγωνιστική στο πρωτάθλημα ο Παναθηναϊκός αντιμετώπισε το Βόλο. Επικράτησε με χαρακτηριστική άνεση με 3-0 αφήνοντας υποσχέσεις και για τη σημερινή ευρωπαϊκή του αναμέτρηση, Τα γκολ πέτυχαν οι Τσέριν (’11), Ιωαννίδης (’37) και Βέρμπιτς (’74).

Το κατάμεστο ΟΑΚΑ αναμένεται απόψε να δώσει την έξτρα ώθηση στη σημαντική αυτή μαχη των «πρασίνων».

Παναθηναϊκός – Μπράγκα   1: 2,45  –  Χ: 3,50  –  2: 2,70   οι αποδόσεις στην bet365   |21+

Για την Μπράγκα

Οι Πορτογάλοι ασφαλώς έχουν αποκτήσει προβάδισμα με το 2-1 στην έδρα τους και θα προσπαθήσουν να το υπερασπιστούν. Τα  δύο τέρματα τα πέτυχαν στο 2ο ημίχρονο. Συγκεκριμένα το σκορ άνοιξε στο ’51 ο Ρούιζ και στο ’73 ο Ντιαλό έκανε το 2-0 για να απαντήσει ο Παναθηναϊκός όπως αναφέραμε με το γκολ του Μαντσίνι.

Στο πορτογαλικό πρωτάθλημα η ομάδα του Αρτουρ Ζόρζε σε δύο αγώνες έχει σημειώσε μία νίκη και μία ήττα. Έχασε στην έδρα της στην πρεμιέρα με 2-1 από τη Φαμαλικάο για να ξεσπάσει με νίκη 4-2 εκτός επί της Τσάβες τη 2η αγωνιστική.

Ο Αλ Μουσράτι βασικός μέσος, δεν ήλθε στην Αθήνα καθώς τραυματίστηκε στον πρώτο αγώνα.

21+ | Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 1114 | Υπεύθυνο Παιχνίδι | *Ισχύουν όροι και προϋποθέσεις