Τσακίρ… κέφι

Είμαστε μια παρέα πέντε άτομα και βλέπουμε τον τελικό του Champions League. Οι τρεις από μας έχουμε στοιχηματίσει στο live και την ώρα που το σκορ ήταν 2-1, να πάρει το τρόπαιο η Γιουβέντους με απόδοση 13,00. Οι άλλοι δύο (κι εγώ μέσα), ήταν μεταξύ του τελικού σκορ 3-1 με απόδοση 4,00 και του over 3,5 με 2,75. Τελικά επιλέξαμε το δεύτερο και πληρωθήκαμε, όχι χάρη στον Νεϊμάρ, αλλά χάρη στον Τσακίρ. Το ματς είχε ουσιαστικά τελειώσει, οι παίκτες της Μπάρτσα πήγαιναν στο κόρνερ για να κερδίσουν χρόνο και έδειχναν οτι δεν ενδιαφέρονται. Ο Τσακίρ είχε δείξει πέντε λεπτά καθυστέρηση και ήδη είχαν περάσει έξι. Κι όμως, ο μέγιστος Τούρκος άφησε το ματς για να τιμωρήσει υποτίθεται τις καθυστερήσεις των Καταλανών. Θα μπορούσε στο ξεκίνημα της αντεπίθεσης της Μπάρτσα να τελειώσει το ματς, αλλά δεν το έκανε. Άφησε τη φάση, μπήκε το γκολ (με τα χίλια ζόρια) και πληρωθήκαμε. Άμα σου μέλλει να πνιγείς ποτέ σου δεν πεθαίνεις…