Γρανάδα – Οσασούνα

Δυνατό παιχνίδι το αποψινό, αναμένεται να κριθεί στις λεπτομέρειες.
granada osasuna

Η ήττα με 4-2 από τη Ρεάλ Μαδρίτης την περασμένη αγωνιστική, πριν την διακοπή, έδωσε τέλος στο αήττητο σερί της Γρανάδα. Η Ρεάλ έπιασε κορυφή με αυτό το τρίποντο, όμως η Γρανάδα ήταν πολύ καλή κι έβαλε δύσκολα στους μερένχες. Μπορεί να βρέθηκε από νωρίς πίσω στο σκορ, όμως πίεσε πάλεψε κι έφτασε μία ανάσα από την ισοφάριση. Στο τέλος όμως δεν τα κατάφερε, δεχόμενη στις καθυστερήσεις το 4ο γκολ, το οποίο διαμόρφωσε το τελικό 4-2. Ήταν μία πολύ καλή εμφάνιση, με τον κόσμο της ομάδας να περιμένει ανάλογη συνέχεια. Ο Ντιέγκο Μαρτίνεθ φαίνεται πως έχει κάνει πολύ καλή δουλειά. Απόντες απόψε οι Σάντσεθ, Μοντόρο, Φέδε Βίκο και Λοθάνο.

Διατήρησε το αήττητο στην έδρα της η Οσασούνα, επικρατώντας με 2-1 της Βιγιαρεάλ. Μπορεί να άρχισε κάκιστα στον αγώνα, δεχόμενη γκολ πολύ νωρίς, όμως στο δεύτερο ημίχρονο μπήκε πολύ δυναμικά και ξεκίνησε την αντεπίθεση. Ήταν εξαιρετικό παιχνίδι, με ευκαιρίες εκατέρωθεν και πολλές φάσεις, με την Οσασούνα τελικά να παίρνει το πολύτιμο τρίποντο. Στα του αγώνα τώρα, εκτός οι Ιμπάνιεθ και Νταβίντ Γκαρθία, ενώ αμφίβολος είναι ο Ρούμπεν Γκαρθία που έχει κάνει μόλις μία προπόνηση με την ομάδα.