Απόλλων Λεμεσού - Αϊντχόφεν

The Prophet29 Αυγούστου

Ένα θαύμα κυνηγάει η κυπριακή ομάδα.
Απόλλων Λεμεσού -  Αϊντχόφεν

Ο Απόλλων Λεμεσού υποδέχεται απόψε την Αϊντχόφεν στη ρεβάνς των play off του Γιουρόπα Λιγκ. Το 3-0 υπέρ της ολλανδικής ομάδας από το πρώτο ματς καλούνται να ανατρέψουν οι Κύπριοι, κάτι που είναι εξαιρετικά δύσκολο. Ισχύει το εκτός έδρας γκολ και σε περίπτωση που ο Απόλλων επικρατήσει με 3-0 ακολουθεί ημίωρη παράταση και αν χρειαστεί πέναλτι.

Τα προγνωστικά μου

20:00 | Απόλλων Λεμεσού - Αϊντχόφεν | OVER 3,5 | 2,50 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

Ανάλυση

Ένα θαύμα κυνηγάει απόψε ο Απόλλων Λεμεσού, ο οποίος στο πρώτο ματς ηττήθηκε άδικα με 3-0. Η κυπριακή ομάδα μπήκε δυνατά στο ματς και έχασε αρκετές ευκαιρίες για να προηγηθεί, καθώς οι επιθετικοί της ήταν αρκετά άστοχοι και ο αντίπαλος γκολκίπερ έκανε πολύ καλά τη δουλειά του. καθοριστικής σημασίας ήταν το γεγονός ότι οι φιλοξενούμενοι δέχτηκαν γκολ στο ξεκίνημα του δευτέρου μέρους (47'). Από εκεί και πέρα επηρεάστηκαν πολύ και μέσα σε πέντε λεπτά (56', 61') η εστία τους παραβιάστηκε άλλες δύο φορές για να φτάσουμε στο τελικό αποτέλεσμα. Τώρα η ομάδα του κόουτς Αυγουστή έχει ένα βουνό να ανέβει αν θέλει να προκριθεί στους ομίλους του Γιουρόπα Λιγκ, όμως όπως δήλωσε και ο ίδιος οι παίκτες του θα παλέψουν για τις πιθανότητές τους. Εκτός θα μείνει σίγουρα ο τιμωρημένος Σακέτι, ενώ αμφίβολος είναι και ο Φακούντο Περέιρα.

Από την άλλη μεριά, η Αϊντχόφεν ήταν αρκετά τυχερή στο πρώτο ματς εντός έδρα, αφού βγήκε αλώβητη από το πρώτο εικοσάλεπτο που δέχτηκε μεγάλη πίεση από τους Κυπρίους. Στη συνέχεια ισορρόπησε το παιχνίδι και με την αρχή του δεύτερου μέρους ευτύχησε να προηγηθεί. Δέκα λεπτά αργότερα ήρθαν δύο μαζεμένα γκολ και το ματς πήρε το δρόμο του. σήμερα θα πρέπει να γίνουν πράγματα και θαύματα για να μην πάρουν οι Ολλανδοί αυτή την πρόκριση. Πάντως, ο κόουτς Φαν Μπόμελ ξεκαθάρισε πως τίποτα δεν έχει κριθεί και απλά η ομάδα του έχει περισσότερες πιθανότητες να προκριθεί. Στο πρωτάθλημα δεν υπήρχαν υποχρεώσεις, καθώς η ομοσπονδία αποφάσισε να δώσει ρεπό σε όσες ομάδες είχαν ευρωπαϊκές υποχρεώσεις. ντεμπούτο στο προηγούμενο ματς έκανε ο Κώστας Μήτρογλου και αναμένεται και αποφάσισε να ξεκινήσει βασικός στην επίθεση των φιλοξενούμενων. Εκτός αποστολής βρίσκονται οι εξτρέμ Μπρούμα και Μπέρχβαϊν και ο μέσος Σάντιλεκ. Αμφίβολη είναι η συμμετοχή του χαφ Χέντριξ.

Πιθανές ενδεκάδες

Απόλλων Λεμεσού (4-2-3-1)

vs

(4-3-3) Αϊντχόφεν

Εκτίμηση

Επιθετικές ομάδες και οι δύο και από τη στιγμή που ο Απόλλων χρειάζεται γκολ θα επιτεθεί από την αρχή χωρίς σκοπιμότητες. Πιστεύω και σήμερα θα έχει πολλά τέρματα το ματς. OVER 3,5