Φούτμπολ Λιγκ: Ο Εργοτέλης αντεπιτίθεται…

Στην καλύτερή του φάση βρίσκεται ο Εργοτέλης, ο οποίος υποδέχεται την κάκιστη εκτός έδρας Αναγέννηση.

Να διατηρήσει το φετινό του αήττητο θέλει ο Άρης κόντρα στην κυνική Σπάρτη κάνοντας ακόμα ένα βήμα προς την άνοδο.

Άρης – Σπάρτη

Ο Άρης έρχεται από σημαντικό διπλό στη Βέροια με 1-0 χάρη σε πέναλτι στο τελευταίο λεπτό. Συνεχίζει το τελευταίο διάστημα να δυσκολεύεται ιδιαίτερα. Παραμένει στην κορυφή και αήττητος, ενώ κρατάει απαραβίαστη την εστία του στα επτά τελευταία. Μάλιστα στη Θεσσαλονίκη έχει δεχτεί μόνο ένα γκολ στις επτά φετινές υποχρεώσεις για το πρωτάθλημα. Θα λείψει ο κίπερ Καντιμοίρης απόψε. Η Σπάρτη συνεχίζει το ταμπούρι και όπο0υ την βγάλει. Δύο κολλητά 0-0 με Εργοτέλη εκτός και Παναχαϊκή εντός. Κρατάει απαραβίαστη την εστία της εδώ και 300 αγωνιστικά λεπτά. Σε 14 αγωνιστικές έχει 10 no goal και 11 under. Θα περιμένει τον Άρη έχοντας ως αποκλειστικό στόχο το μηδέν στα μετόπισθεν. Δύσκολα θα αντέξει στην πίεση των γηπεδούχων, αλλά δεν θα υποκύψει και εύκολα. Θα επιλέξω τον άσο με το under συνδυαστικά.

Αφιέρωσε ελάχιστο χρόνο για να ανακαλύψεις τη winmasters

Εργοτέλης – Αναγ. Καρδίτσας

Σπουδαίο διπλό για τον Εργοτέλη στης Σέρρες κόντρα στον Πανσερραϊκό με 1-0. Πανηγυρίστηκε έξαλλα. Τέσσερα ματς δίχως ήττα. Οι Κρητικοί διανύουν την καλύτερή τους φάση στη σεζόν. Απόψε ψάχνουν τη δεύτερη εντός έδρας φετινή τους νίκη κόντρα στην Αναγέννηση, που μακριά από την Καρδίτσα χάνεται. Μπορεί η φιλοξενούμενη να έρχεται από το 2-1 επί της Καλλιθέας με ανατροπή, αλλά εκτός έδρας ακόμα δεν έχει τρίποντο. Συγκεκριμένα σε επτά εξόδους μετράει 5 ήττες και 2 ισοπαλίες με 11 γκολ παθητικό. Πολύ σημαντικές οι απουσίες των βασικότατων Καρίκι και Κονέ σε άμυνα και επίθεση αντίστοιχα. Ξεκάθαρο παιχνίδι έδρας. Ο Εργοτέλης έχει ανέβει αγωνιστικά και ξεφεύγει ολοένα και περισσότερο από την ουρά. Πολύ σοφτ η Αναγέννηση εκτός. Ξεκάθαρη επιλογή ο άσος λόγω έδρας.