Μετά τον διασυρμό της Ισπανίας από την Μπασκόνια ο Ολυμπιακός θα προσπαθήσει να χρυσώσει το χάπι κόντρα στον ΓΣΛ Φάρο.
Printezis

Στην σκιά του μεγάλου ντέρμπι ανάμεσα στην ΑΕΚ και τον Παναθηναϊκό διεξάγονται απόψε τα Ρέθυμνο – Άρης και Ολυμπιακός – ΓΣΛ Φάρος για τη 12η αγωνιστική της Stoiximan Basket League.

Ρέθυμνο – Αρης

Σημαντικό διπλό για το Ρέθυμνο στα Τρίκαλα με 86-76 στην παράταση. Εμειναν από δυνάμεις οι αντίπαλοί τους στο έξτρα πεντάλεπτο. Φοβερός ο Μούντι με 28 πόντους. Στόχος των Κρητικών τα πλέι οφ και φέτος. Ποντάρει στη δύναμη των Αμερικανών του εκτελεστικά. Σταθερές αξίες και οι Αρμστεντ, Γούντγουϊν. Τέσσερις νίκες στα πέντε τελευταία. Ο Άρης πέρασε νικηφόρα από την έδρα του Πανιωνίου με 87-81 παρότι στην πρώτη περίοδο βρέθηκε να κυνηγάει διψήφιες διαφοράς. Ακολούθησε η ταπεινωτική ήττα στο Τσάμπιονς Λιγκ από τη Ναντέρ με 91-63. Ακολουθεί το ματς με τη Βόννη. Αδυνατεί να βρει ένα σταθερό αγωνιστικό προφίλ. Εξαιρετική πρόσφατη παράδοση κόντρα στο Ρέθυμνο με έξι νίκες στα επτά τελευταία ανεξαρτήτως έδρας. Φαβορί μεν το Ρέθυμνο, αλλά ο Άρης δεν πρόκειται να παραδοθεί αμαχητί. Έχει τους παίκτες με εμπειρία για να γυρίσουν τον διακόπτη. Μεγάλη απώλεια αυτή του έμπειρου Αθηναίου στα γκαρντ. Αν έπαιζε θα πήγαινα πιο εύκολα στο διπλό με 7-8 πόντους χάντικαπ. Τώρα δεν μπλέκω…

Άνιση μάχη στο ΣΕΦ. Παίξε νόμιμα (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

Ολυμπιακός – ΓΣΛ Φάρος

Το φυσάει και δεν κρυώνει ο Ολυμπιακός. Τεράστιο κάζο στη Χώρα των Βάσκων από την Μπασκόνια και ταπεινωτική ήττα με 86-54. Μάλιστα μπήκε δυνατά στο ματς βρισκόμενος μπροστά στο σκορ με 8-0 στο ξεκίνημα και 21-16 στην πρώτη περίοδο. Δέχτηκε 36 πόντους στην τρίτη περίοδο. Αρνητικό ρεκόρ αν αναλογιστούμε πως μιλάμε σταθερά μια μία τοπ άμυνα στη διοργάνωση. Τα έσπασε από την γραμμή του τριπόντου με 5/30. Πάλεψε μόνο ο Πρίντεζης με 13 πόντους. Παραμένουν στα πιτς Αγραβάνης και Τίλι. Άπαντες θέλουν να ξεπεράσουν με μια πειστική εμφάνιση τη χειρότερη φετινή τους βδομάδα. Μην ξεχνάμε πως νωρίτερα είχαν ηττηθεί στην Πυλαία από τον ΠΑΟΚ με 78-71. Ο Φάρος πάλεψε το ματς με το Λαύριο, βρισκόταν μπροστά στο σκορ στη μεγαλύτερη διάρκεια του ματς, αλλά τον πρόδωσε για ακόμα μια φορά η τραγική του άμυνα. Ήττα με 87-80. Έβδομη ήττα στα έντεκα φετινά ματς. Σταθερά σε υψηλά επίπεδα Παπαντωνίου, Σάφτεναρ και Μπάντερ. Στις πέντε φετινές της εξόδους η φιλοξενούμενη ομάδα έχει υποστεί 4 ήττες επιτρέποντας 87 πόντους κατά μέσο όρο. Με δεδομένο ότι ο Ολυμπιακός θα προσπαθήσει να χρυσώσει το χάπι μετά την ταπείνωση της Ισπανίας θα επιλέξω το over 91,5 στους πόντους των «ερυθρολεύκων».

Saudi arabia team big

Μουντιάλ 2018: Το ρόστερ της Σαουδικής Αραβίας

Wise14:10

Ουσιαστικός στόχος αρχικά ένα γκολ και εν συνεχεία μια μεγάλη νίκη που θα γραφτεί με χρυσά γράμματα στο βιβλίο της ιστορίας της. Τέσσερις φορές έχει καταφέρει να βρεθεί σε τελική φάση Παγκοσμίου Κυπέλλου…περισσότερα

%ce%ba%ce%b1%ce%bb%ce%bc%ce%b1%cf%8122

Έρεμπρο – Κάλμαρ: Η παράδοση «δείχνει» το δρόμο

Xanthos13:00

Ο λόγος για τη σύγκρουση της Έρεμπρο με την Κάλμαρ. Τα προγνωστικά μου Έρεμπρο – Κάλμαρ: 1 (2…περισσότερα

Racing

Κόπα Λιμπερταδόρες: «Εξιλέωση» ψάχνει η Ρασίνγκ

The Prophet12:58

Με δύο αναμετρήσεις ολοκληρώνεται απόψε ο πέμπτος όμιλος του Κόπα Λιμπερταδόρες. Πιο συγκεκριμένα, η Ρασίνγκ Κλουμπ ψάχνει αντίδραση μετά από τις… εγχώριες αποτυχίες στην έδρα της Κρουζέιρο που έχει ήδη προκριθεί, ενώ η Ουνιβερσιδάδ ντε Τσίλε υποδέχεται τη Βάσκο ντα Γκάμα με φόντο την τρίτη θέση του ομίλου…περισσότερα