Σπουδαίος επαναληπτικός : Ντιναμό Μινσκ – Ζελέζνιτσαρ

Σπουδαίος επαναληπτικός :  Ντιναμό Μινσκ – Ζελέζνιτσαρ

Ημέρα των ρεβάνς του 1ου γύρου του Europa Conference League η σημερινή Πέμπτη (20/07). Σε πολλά ζευγάρια η πρόκριση παραμένει ανοικτό ζήτημα καθώς ελάχιστες ομάδες νίκησαν με 2 γκολ διαφορά. Συγκεκριμένα 4 ομάδες από τα 30 ζευγάρια και μία νικησε με 5-0. Ένα τέτοιο «δυνατό» και αμφίρροπο ζευγάρι είναι το Ντιναμό Μινσκ – Ζελέζνιτσαρ.

Η κατάσταση στη Ντιναμό Μινσκ

Η Ντιναμό Μινσκ λόγω των κυρώσεων που έχουν επιβληθεί στη Λευκορωσία, θα παίξει τη ρεβάνς στο Μπακού του Αζερμπαϊτζάν. Στο πρώτο παιχνίδι στη Σερβία προηγήθηκε στο ’50 με 0-2 με το γκολ του Μορόζοφ. Το πρώτο γκολ είχε σκοράρει στο 41′ ο Μπαχάρ. Όμως η ομάδα του Σκριπτσένκο  δεχτηκε δύο γκολ στο ’85 και στο ’90+ γεγονός που προσδίδει μεγάλο ενδιαφέρον στον σημερινό αγώνα. Θεωρείται το φαβορί, έχοντας και λίγο περισσότερη ευρωπαϊκή εμπειρία από την αντίπαλό της. Προβλημάτισε όμως η επιπολαιότητα στα τελευταία λεπτά του 1ου αγώνα στη Σερβία

Εξακολουθεί να μην υπολογίζεται ο τραυματίας, και βασικός, Πολιτέβιτς

Ντιναμό Μινσκ – Ζελέζνιτσαρ   1: 1,50  –  Χ: 3,30  –  2: 3,50    οι αποδόσεις στην bet365    |21+

Η κατάσταση στη Ζελέζνιτσαρ

Η Ζελέζνιτσαρ όπως αναφέραμε, έμεινε ζωντανή καθώς πέτυχε δύο γκολ στο τελευταίο 15λεπτο του αγώνα στην έδρα της. Σκόρερ και των δύο ο Χάρατσιτς ο οποίος είχε μπει ως αλλαγή στο ’75. Η ισοφάριση δικαίωσε τις αλλαγές που έκανε ο κόουτς των Σέρβων, Νέρμιν Μπάσιτς.

Ο ίδιος χθες επισήμανε τις δυσκολίες προπόνησης και προετοιμασίας της Ζελέζνιτσαρ εξαιτίας των υψηλών θερμοκρασιών που επικρατούν (και) στη Σερβία τις τελευταίιες ημέρες. Έτσι  προπονούσε την ομάδα το βράδυ.

Αν προσέξει απόψε την αμυντική της λειτουργία, είναι σε θέση να κάνει την έκπληξη καθώς θεωρείται το αουτσάιντερ.

21+ | Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 1114 | Υπεύθυνο Παιχνίδι | *Ισχύουν όροι και προϋποθέσεις