Πρόγραμμα, Ολλανδία - Ερεντιβίζιε, 2019-2020

Αν ψάχνεις ένα πρωτάθλημα που την τιμητική τους έχουν τα γκολ, τότε αυτό της Ολλανδίας είναι η λίγκα που αξίζει να την παρακολουθείς. Άγιαξ, Φέγενορντ, Αϊντχόφεν είναι οι πιο παραδοσιακές ομάδες της χώρας, με τον Αίαντα να κυριαρχεί τα τελευταία χρόνια. Στο πρωτάθλημα συμμετέχουν 18 ομάδες. Το φετινό πρωτάθλημα άρχισε στις 2 Αυγούστου και ολοκληρώνεται στις 10 Μαΐου. Η αγωνιστική δράση αρχίζει κάθε Παρασκευή και τελειώνει την Κυριακή.

2ος Γύρος 27η Αγωνιστική, Ολλανδία: Ερεντιβίζιε

13/03/2020 Ντεν Χάαγκ - Φορτούνα Σιτ.
14/03/2020 Αγιαξ - Τβέντε
14/03/2020 Βίλεμ - Χέρενφεν
14/03/2020 Τσβόλε - Χεράκλες
14/03/2020 Ουτρέχτη - Φιτέσε
15/03/2020 Σπάρτα Ρότ. - Φέγενορντ
15/03/2020 Βααλβάικ - Γκρόνινγκεν
15/03/2020 Φένλο - Αλκμαάρ
15/03/2020 Αϊντχόφεν - Εμεν

2ος Γύρος 28η Αγωνιστική, Ολλανδία: Ερεντιβίζιε

20/03/2020 Χεράκλες - Σπάρτα Ρότ.
21/03/2020 Τβέντε - Ντεν Χάαγκ
21/03/2020 Φιτέσε - Βίλεμ
21/03/2020 Τσβόλε - Φένλο
21/03/2020 Χέρενφεν - Βααλβάικ
22/03/2020 Φορτούνα Σιτ. - Αϊντχόφεν
22/03/2020 Φέγενορντ - Αγιαξ
22/03/2020 Γκρόνινγκεν - Αλκμαάρ
22/03/2020 Εμεν - Ουτρέχτη

2ος Γύρος 29η Αγωνιστική, Ολλανδία: Ερεντιβίζιε

04/04/2020 Σπάρτα Ρότ. - Χέρενφεν
04/04/2020 Φένλο - Βίλεμ
04/04/2020 Αϊντχόφεν - Χεράκλες
04/04/2020 Αλκμαάρ - Φιτέσε
04/04/2020 Ουτρέχτη - Γκρόνινγκεν
05/04/2020 Βααλβάικ - Φέγενορντ
05/04/2020 Αγιαξ - Τσβόλε
05/04/2020 Ντεν Χάαγκ - Εμεν
05/04/2020 Τβέντε - Φορτούνα Σιτ.

2ος Γύρος 30η Αγωνιστική, Ολλανδία: Ερεντιβίζιε

10/04/2020 Γκρόνινγκεν - Χέρενφεν
11/04/2020 Φιτέσε - Βααλβάικ
11/04/2020 Φέγενορντ - Φένλο
11/04/2020 Χεράκλες - Αλκμαάρ
11/04/2020 Βίλεμ - Ντεν Χάαγκ
12/04/2020 Φορτούνα Σιτ. - Ουτρέχτη
12/04/2020 Εμεν - Αγιαξ
12/04/2020 Τσβόλε - Τβέντε
12/04/2020 Αϊντχόφεν - Σπάρτα Ρότ.

2ος Γύρος 31η Αγωνιστική, Ολλανδία: Ερεντιβίζιε

21/04/2020 Αλκμαάρ - Αϊντχόφεν
21/04/2020 Σπάρτα Ρότ. - Τσβόλε
22/04/2020 Ντεν Χάαγκ - Φέγενορντ
22/04/2020 Βααλβάικ - Βίλεμ
22/04/2020 Γκρόνινγκεν - Φορτούνα Σιτ.
22/04/2020 Χέρενφεν - Εμεν
22/04/2020 Ουτρέχτη - Χεράκλες
23/04/2020 Τβέντε - Φένλο
23/04/2020 Αγιαξ - Φιτέσε

2ος Γύρος 32η Αγωνιστική, Ολλανδία: Ερεντιβίζιε

25/04/2020 Αϊντχόφεν - Ουτρέχτη
25/04/2020 Φορτούνα Σιτ. - Αλκμαάρ
25/04/2020 Εμεν - Βααλβάικ
25/04/2020 Φέγενορντ - Γκρόνινγκεν
25/04/2020 Τσβόλε - Χέρενφεν
26/04/2020 Χεράκλες - Τβέντε
26/04/2020 Φένλο - Ντεν Χάαγκ
26/04/2020 Βίλεμ - Αγιαξ
26/04/2020 Φιτέσε - Σπάρτα Ρότ.

2ος Γύρος 33η Αγωνιστική, Ολλανδία: Ερεντιβίζιε

03/05/2020 Αγιαξ - Φένλο
03/05/2020 Αλκμαάρ - Ουτρέχτη
03/05/2020 Γκρόνινγκεν - Ντεν Χάαγκ
03/05/2020 Χέρενφεν - Αϊντχόφεν
03/05/2020 Σπάρτα Ρότ. - Βίλεμ
03/05/2020 Τβέντε - Φέγενορντ
03/05/2020 Φιτέσε - Χεράκλες
03/05/2020 Βααλβάικ - Φορτούνα Σιτ.
03/05/2020 Τσβόλε - Εμεν

2ος Γύρος 34η Αγωνιστική, Ολλανδία: Ερεντιβίζιε

10/05/2020 Ντεν Χάαγκ - Τσβόλε
10/05/2020 Εμεν - Αλκμαάρ
10/05/2020 Φέγενορντ - Φιτέσε
10/05/2020 Χεράκλες - Γκρόνινγκεν
10/05/2020 Αϊντχόφεν - Βααλβάικ
10/05/2020 Φορτούνα Σιτ. - Αγιαξ
10/05/2020 Ουτρέχτη - Χέρενφεν
10/05/2020 Φένλο - Σπάρτα Ρότ.
10/05/2020 Βίλεμ - Τβέντε

1ος Γύρος 1η Αγωνιστική, Ολλανδία: Ερεντιβίζιε

02/08/2019 Τσβόλε - Βίλεμ 1-3
03/08/2019 Εμεν - Γκρόνινγκεν 0-1
03/08/2019 Φιτέσε - Αγιαξ 2-2
03/08/2019 Τβέντε - Αϊντχόφεν 1-1
03/08/2019 Φένλο - Βααλβάικ 3-1
04/08/2019 Χεράκλες - Χέρενφεν 0-4
04/08/2019 Φέγενορντ - Σπάρτα Ρότ. 2-2
04/08/2019 Ντεν Χάαγκ - Ουτρέχτη 2-4
04/08/2019 Αλκμαάρ - Φορτούνα Σιτ. 4-0

1ος Γύρος 2η Αγωνιστική, Ολλανδία: Ερεντιβίζιε

09/08/2019 Σπάρτα Ρότ. - Φένλο 4-1
10/08/2019 Αγιαξ - Εμεν 5-0
10/08/2019 Γκρόνινγκεν - Τβέντε 1-3
10/08/2019 Βίλεμ - Φιτέσε 0-2
11/08/2019 Φορτούνα Σιτ. - Χεράκλες 1-1
11/08/2019 Χέρενφεν - Φέγενορντ 1-1
11/08/2019 Βααλβάικ - Αλκμαάρ 0-2
11/08/2019 Ουτρέχτη - Τσβόλε 3-1
11/08/2019 Αϊντχόφεν - Ντεν Χάαγκ 3-1

1ος Γύρος 3η Αγωνιστική, Ολλανδία: Ερεντιβίζιε

16/08/2019 Φιτέσε - Τσβόλε 3-0
17/08/2019 Ντεν Χάαγκ - Σπάρτα Ρότ. 1-2
17/08/2019 Φένλο - Αγιαξ 1-4
17/08/2019 Εμεν - Χέρενφεν 2-0
18/08/2019 Φορτούνα Σιτ. - Βίλεμ 2-3
18/08/2019 Τβέντε - Βααλβάικ 3-3
18/08/2019 Αλκμαάρ - Γκρόνινγκεν 0-0
18/08/2019 Φέγενορντ - Ουτρέχτη 1-1
18/08/2019 Χεράκλες - Αϊντχόφεν 0-2

1ος Γύρος 4η Αγωνιστική, Ολλανδία: Ερεντιβίζιε

24/08/2019 Βίλεμ - Εμεν 2-1
24/08/2019 Χεράκλες - Φιτέσε 1-1
24/08/2019 Χέρενφεν - Τβέντε 0-0
25/08/2019 Βααλβάικ - Ντεν Χάαγκ 0-3
25/08/2019 Ουτρέχτη - Φένλο 1-2
25/08/2019 Τσβόλε - Σπάρτα Ρότ. 2-2
25/09/2019 Αϊντχόφεν - Γκρόνινγκεν 3-1
25/09/2019 Αγιαξ - Φορτούνα Σιτ. 5-0
26/09/2019 Φέγενορντ - Αλκμαάρ 0-3

1ος Γύρος 5η Αγωνιστική, Ολλανδία: Ερεντιβίζιε

30/08/2019 Εμεν - Τσβόλε 1-3
31/08/2019 Χέρενφεν - Φορτούνα Σιτ. 1-1
31/08/2019 Γκρόνινγκεν - Χεράκλες 1-2
31/08/2019 Ντεν Χάαγκ - Φένλο 1-0
01/09/2019 Τβέντε - Ουτρέχτη 3-1
01/09/2019 Σπάρτα Ρότ. - Αγιαξ 1-4
01/09/2019 Βίλεμ - Φέγενορντ 0-1
01/09/2019 Φιτέσε - Αλκμαάρ 2-1
01/09/2019 Βααλβάικ - Αϊντχόφεν 1-3

1ος Γύρος 6η Αγωνιστική, Ολλανδία: Ερεντιβίζιε

14/09/2019 Αλκμαάρ - Σπάρτα Ρότ. 5-1
14/09/2019 Αγιαξ - Χέρενφεν 4-1
14/09/2019 Φένλο - Γκρόνινγκεν 2-1
14/09/2019 Ουτρέχτη - Εμεν 3-1
14/09/2019 Αϊντχόφεν - Φιτέσε 5-0
15/09/2019 Τσβόλε - Βααλβάικ 6-2
15/09/2019 Φέγενορντ - Ντεν Χάαγκ 3-2
15/09/2019 Χεράκλες - Βίλεμ 4-1
15/09/2019 Φορτούνα Σιτ. - Τβέντε 2-3

1ος Γύρος 7η Αγωνιστική, Ολλανδία: Ερεντιβίζιε

20/09/2019 Τβέντε - Χεράκλες 2-3
21/09/2019 Σπάρτα Ρότ. - Βααλβάικ 4-0
21/09/2019 Γκρόνινγκεν - Τσβόλε 2-0
21/09/2019 Βίλεμ - Φένλο 1-0
21/09/2019 Φιτέσε - Φορτούνα Σιτ. 4-2
22/09/2019 Χέρενφεν - Ουτρέχτη 1-1
22/09/2019 Εμεν - Φέγενορντ 3-3
22/09/2019 Αϊντχόφεν - Αγιαξ 1-1
22/09/2019 Ντεν Χάαγκ - Αλκμαάρ 0-1

1ος Γύρος 8η Αγωνιστική, Ολλανδία: Ερεντιβίζιε

27/09/2019 Εμεν - Ντεν Χάαγκ 3-0
28/09/2019 Φένλο - Χέρενφεν 0-3
28/09/2019 Αγιαξ - Γκρόνινγκεν 2-0
28/09/2019 Φορτούνα Σιτ. - Σπάρτα Ρότ. 0-0
29/09/2019 Βααλβάικ - Φιτέσε 1-2
29/09/2019 Ουτρέχτη - Βίλεμ 2-0
29/09/2019 Τσβόλε - Αϊντχόφεν 0-4
29/09/2019 Αλκμαάρ - Χεράκλες 2-0
29/09/2019 Φέγενορντ - Τβέντε 5-1

1ος Γύρος 9η Αγωνιστική, Ολλανδία: Ερεντιβίζιε

04/10/2019 Γκρόνινγκεν - Βααλβάικ 3-0
05/10/2019 Χεράκλες - Εμεν 2-0
05/10/2019 Σπάρτα Ρότ. - Τβέντε 2-1
05/10/2019 Φιτέσε - Ουτρέχτη 2-1
05/10/2019 Χέρενφεν - Τσβόλε 1-0
06/10/2019 Ντεν Χάαγκ - Αγιαξ 0-2
06/10/2019 Φορτούνα Σιτ. - Φέγενορντ 4-2
06/10/2019 Βίλεμ - Αλκμαάρ 1-1
06/10/2019 Αϊντχόφεν - Φένλο 4-1

1ος Γύρος 10η Αγωνιστική, Ολλανδία: Ερεντιβίζιε

19/10/2019 Αλκμαάρ - Χέρενφεν 2-4
19/10/2019 Βααλβάικ - Αγιαξ 1-2
19/10/2019 Τβέντε - Βίλεμ 0-1
19/10/2019 Ουτρέχτη - Αϊντχόφεν 3-0
19/10/2019 Φένλο - Φιτέσε 0-4
20/10/2019 Τσβόλε - Ντεν Χάαγκ 3-1
20/10/2019 Γκρόνινγκεν - Σπάρτα Ρότ. 2-0
20/10/2019 Εμεν - Φορτούνα Σιτ. 2-1
20/10/2019 Φέγενορντ - Χεράκλες 1-1

1ος Γύρος 11η Αγωνιστική, Ολλανδία: Ερεντιβίζιε

25/10/2019 Τβέντε - Εμεν 4-1
26/10/2019 Βίλεμ - Βααλβάικ 2-1
26/10/2019 Φορτούνα Σιτ. - Φένλο 4-1
26/10/2019 Φιτέσε - Ντεν Χάαγκ 0-2
26/10/2019 Χεράκλες - Τσβόλε 4-0
27/10/2019 Χέρενφεν - Γκρόνινγκεν 1-1
27/10/2019 Αϊντχόφεν - Αλκμαάρ 0-4
27/10/2019 Σπάρτα Ρότ. - Ουτρέχτη 1-2
27/10/2019 Αγιαξ - Φέγενορντ 4-0

1ος Γύρος 12η Αγωνιστική, Ολλανδία: Ερεντιβίζιε

01/11/2019 Τσβόλε - Αγιαξ 2-4
02/11/2019 Βααλβάικ - Χεράκλες 2-0
02/11/2019 Σπάρτα Ρότ. - Αϊντχόφεν 2-2
02/11/2019 Αλκμαάρ - Τβέντε 3-0
03/11/2019 Εμεν - Φιτέσε 2-1
03/11/2019 Ουτρέχτη - Φορτούνα Σιτ. 6-0
03/11/2019 Φένλο - Φέγενορντ 0-3
03/11/2019 Γκρόνινγκεν - Βίλεμ 2-0
03/11/2019 Ντεν Χάαγκ - Χέρενφεν 1-1

1ος Γύρος 13η Αγωνιστική, Ολλανδία: Ερεντιβίζιε

08/11/2019 Φιτέσε - Γκρόνινγκεν 1-2
09/11/2019 Χέρενφεν - Σπάρτα Ρότ. 2-1
09/11/2019 Φορτούνα Σιτ. - Ντεν Χάαγκ 1-0
09/11/2019 Χεράκλες - Φένλο 6-1
10/11/2019 Αγιαξ - Ουτρέχτη 4-0
10/11/2019 Τβέντε - Τσβόλε 2-1
10/11/2019 Βίλεμ - Αϊντχόφεν 2-1
10/11/2019 Φέγενορντ - Βααλβάικ 3-2
10/11/2019 Αλκμαάρ - Εμεν 3-0

1ος Γύρος 14η Αγωνιστική, Ολλανδία: Ερεντιβίζιε

23/11/2019 Ουτρέχτη - Αλκμαάρ 0-3
23/11/2019 Τσβόλε - Φορτούνα Σιτ. 3-1
23/11/2019 Αγιαξ - Χεράκλες 4-1
23/11/2019 Ντεν Χάαγκ - Βίλεμ 3-3
24/11/2019 Γκρόνινγκεν - Φέγενορντ 1-1
24/11/2019 Βααλβάικ - Εμεν 1-1
24/11/2019 Αϊντχόφεν - Χέρενφεν 2-1
24/11/2019 Σπάρτα Ρότ. - Φιτέσε 2-0
24/11/2019 Φένλο - Τβέντε 2-1

1ος Γύρος 15η Αγωνιστική, Ολλανδία: Ερεντιβίζιε

29/11/2019 Χέρενφεν - Φιτέσε 3-2
30/11/2019 Βίλεμ - Σπάρτα Ρότ. 4-0
30/11/2019 Φορτούνα Σιτ. - Γκρόνινγκεν 1-0
30/11/2019 Χεράκλες - Ντεν Χάαγκ 4-0
01/12/2019 Τβέντε - Αγιαξ 2-5
01/12/2019 Ουτρέχτη - Βααλβάικ 0-1
01/12/2019 Φέγενορντ - Τσβόλε 1-0
01/12/2019 Αλκμαάρ - Φένλο 1-0
01/12/2019 Εμεν - Αϊντχόφεν 1-1

1ος Γύρος 16η Αγωνιστική, Ολλανδία: Ερεντιβίζιε

06/12/2019 Αγιαξ - Βίλεμ 0-2
07/12/2019 Ντεν Χάαγκ - Τβέντε 0-0
07/12/2019 Αϊντχόφεν - Φορτούνα Σιτ. 5-0
07/12/2019 Φένλο - Εμεν 2-0
07/12/2019 Τσβόλε - Αλκμαάρ 0-3
08/12/2019 Φιτέσε - Φέγενορντ 0-0
08/12/2019 Γκρόνινγκεν - Ουτρέχτη 0-1
08/12/2019 Βααλβάικ - Χέρενφεν 1-3
08/12/2019 Σπάρτα Ρότ. - Χεράκλες 0-0

1ος Γύρος 17η Αγωνιστική, Ολλανδία: Ερεντιβίζιε

13/12/2019 Χέρενφεν - Βίλεμ 1-2
14/12/2019 Ντεν Χάαγκ - Γκρόνινγκεν 1-1
14/12/2019 Φορτούνα Σιτ. - Βααλβάικ 3-2
14/12/2019 Φένλο - Τσβόλε 1-2
14/12/2019 Τβέντε - Φιτέσε 0-3
15/12/2019 Εμεν - Σπάρτα Ρότ. 2-0
15/12/2019 Φέγενορντ - Αϊντχόφεν 3-1
15/12/2019 Χεράκλες - Ουτρέχτη 1-3
15/12/2019 Αλκμαάρ - Αγιαξ 1-0

2ος Γύρος 18η Αγωνιστική, Ολλανδία: Ερεντιβίζιε

20/12/2019 Βααλβάικ - Τβέντε 3-0
21/12/2019 Χέρενφεν - Χεράκλες 1-1
21/12/2019 Αϊντχόφεν - Τσβόλε 4-1
21/12/2019 Σπάρτα Ρότ. - Αλκμαάρ 3-0
21/12/2019 Βίλεμ - Φορτούνα Σιτ. 0-0
22/12/2019 Αγιαξ - Ντεν Χάαγκ 6-1
22/12/2019 Γκρόνινγκεν - Εμεν 2-0
22/12/2019 Ουτρέχτη - Φέγενορντ 1-2
22/12/2019 Φιτέσε - Φένλο 3-0

2ος Γύρος 19η Αγωνιστική, Ολλανδία: Ερεντιβίζιε

17/01/2020 Τσβόλε - Ουτρέχτη 3-3
18/01/2020 Φορτούνα Σιτ. - Φιτέσε 1-3
18/01/2020 Τβέντε - Γκρόνινγκεν 0-0
18/01/2020 Φέγενορντ - Χέρενφεν 3-1
18/01/2020 Αλκμαάρ - Βίλεμ 1-3
19/01/2020 Φένλο - Αϊντχόφεν 1-1
19/01/2020 Αγιαξ - Σπάρτα Ρότ. 2-1
19/01/2020 Εμεν - Χεράκλες 1-0
19/01/2020 Ντεν Χάαγκ - Βααλβάικ 2-0

2ος Γύρος 20η Αγωνιστική, Ολλανδία: Ερεντιβίζιε

24/01/2020 Ουτρέχτη - Ντεν Χάαγκ 4-0
25/01/2020 Χέρενφεν - Αλκμαάρ 1-2
25/01/2020 Χεράκλες - Φέγενορντ 2-3
25/01/2020 Βααλβάικ - Φένλο 1-2
25/01/2020 Σπάρτα Ρότ. - Φορτούνα Σιτ. 1-1
26/01/2020 Φιτέσε - Εμεν 1-1
26/01/2020 Γκρόνινγκεν - Αγιαξ 2-1
26/01/2020 Βίλεμ - Τσβόλε 0-0
26/01/2020 Αϊντχόφεν - Τβέντε 1-1

2ος Γύρος 21η Αγωνιστική, Ολλανδία: Ερεντιβίζιε

31/01/2020 Αλκμαάρ - Βααλβάικ 4-0
01/02/2020 Ντεν Χάαγκ - Φιτέσε 0-0
01/02/2020 Φέγενορντ - Εμεν 3-0
01/02/2020 Τβέντε - Σπάρτα Ρότ. 2-0
01/02/2020 Τσβόλε - Γκρόνινγκεν 1-0
02/02/2020 Βίλεμ - Χεράκλες 1-0
02/02/2020 Φορτούνα Σιτ. - Χέρενφεν 2-1
02/02/2020 Φένλο - Ουτρέχτη 1-1
02/02/2020 Αγιαξ - Αϊντχόφεν 1-0

2ος Γύρος 22η Αγωνιστική, Ολλανδία: Ερεντιβίζιε

07/02/2020 Χεράκλες - Φορτούνα Σιτ. 2-0
08/02/2020 Γκρόνινγκεν - Φιτέσε 1-0
08/02/2020 Χέρενφεν - Φένλο 1-1
08/02/2020 Αϊντχόφεν - Βίλεμ 3-0
08/02/2020 Βααλβάικ - Τσβόλε 0-0
09/02/2020 Ουτρέχτη - Αγιαξ
09/02/2020 Αλκμαάρ - Φέγενορντ
11/02/2020 Σπάρτα Ρότ. - Ντεν Χάαγκ 4-2
11/02/2020 Εμεν - Τβέντε 2-0

2ος Γύρος 23η Αγωνιστική, Ολλανδία: Ερεντιβίζιε

14/02/2020 Φένλο - Χεράκλες 1-0
15/02/2020 Τβέντε - Αλκμαάρ 2-0
15/02/2020 Ντεν Χάαγκ - Αϊντχόφεν 0-3
15/02/2020 Φορτούνα Σιτ. - Εμεν 0-0
16/02/2020 Φιτέσε - Χέρενφεν 4-2
16/02/2020 Αγιαξ - Βααλβάικ 3-0
16/02/2020 Σπάρτα Ρότ. - Γκρόνινγκεν 1-2
16/02/2020 Τσβόλε - Φέγενορντ 3-4
16/02/2020 Βίλεμ - Ουτρέχτη 1-1

2ος Γύρος 24η Αγωνιστική, Ολλανδία: Ερεντιβίζιε

21/02/2020 Βααλβάικ - Σπάρτα Ρότ. 0-1
22/02/2020 Εμεν - Βίλεμ 4-2
22/02/2020 Φέγενορντ - Φορτούνα Σιτ. 2-1
22/02/2020 Χέρενφεν - Ντεν Χάαγκ 2-2
22/02/2020 Γκρόνινγκεν - Φένλο 0-1
23/02/2020 Ουτρέχτη - Τβέντε 2-1
23/02/2020 Φιτέσε - Αϊντχόφεν 1-2
23/02/2020 Αλκμαάρ - Τσβόλε 2-0
23/02/2020 Χεράκλες - Αγιαξ 1-0

2ος Γύρος 25η Αγωνιστική, Ολλανδία: Ερεντιβίζιε

28/02/2020 Βίλεμ - Γκρόνινγκεν 3-1
29/02/2020 Ντεν Χάαγκ - Χεράκλες 0-0
29/02/2020 Φένλο - Φορτούνα Σιτ. 0-0
29/02/2020 Τσβόλε - Φιτέσε 4-3
29/02/2020 Τβέντε - Χέρενφεν 2-3
01/03/2020 Βααλβάικ - Ουτρέχτη 2-1
01/03/2020 Αϊντχόφεν - Φέγενορντ 1-1
01/03/2020 Σπάρτα Ρότ. - Εμεν 5-1
01/03/2020 Αγιαξ - Αλκμαάρ 0-2

2ος Γύρος 26η Αγωνιστική, Ολλανδία: Ερεντιβίζιε

06/03/2020 Φορτούνα Σιτ. - Τσβόλε 1-1
07/03/2020 Αλκμαάρ - Ντεν Χάαγκ 4-0
07/03/2020 Φιτέσε - Τβέντε 1-0
07/03/2020 Εμεν - Φένλο 3-0
07/03/2020 Χέρενφεν - Αγιαξ 1-3
08/03/2020 Ουτρέχτη - Σπάρτα Ρότ. 5-1
08/03/2020 Φέγενορντ - Βίλεμ 2-0
08/03/2020 Χεράκλες - Βααλβάικ 4-2
08/03/2020 Γκρόνινγκεν - Αϊντχόφεν 0-1